Wycieczka do Kluczewa

25 marca wybralismy sie wraz z Zajączkami na długo wyczekiwaną wycieczkę do Kluczewa. Celem było gospodarstwo agroturystyczne „Stara chata u Kowola”, gdzie jedną z atrakcji jest dawna kuźnia. Dzieci z zainteresowaniem oglądały prezentowane przez „wujka Krzysia” narzędzia używane przez kowala, poznając jednocześnie specyfikę jego pracy. Miłą niespodzianką okazała się wykuta podczas wizyty „podkówka szczęścia”.

Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa ze zwierzętami oraz pobyt na placu zabaw. Atrakcją okazała się także przejażdżka na platformie ciągniętej przez traktor.

Przedszkolaki z apetytem zjadły przygotowane przez „ciocię Halinkę” rogaliki , pyszne śniadanko ( kolorowe kanapki oraz pierogi z serem ) oraz hot-dogi. Wszyscy wrócili do przedszkola zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń, dzieląc się własnymi spostrzeżeniami i zdobyta wiedzą.

« powrót